Národní skautské jamboree

Ve dnech 3. – 8. 5. 2023 se bystřičtí skauti a skautky z oddílu Histerol zúčastnili Národního skautského jamboree, které se konalo v Parku 360 v Hradci Králové. Jamboree je velké skautské setkání pořádané na národní či mezinárodní úrovni. To celosvětové se koná letos v létě v Jižní Korei. My jsme se spokojili pro začátek s naším národním, kterého se účastnilo přes 5000 kluků a holek ze všech koutů České republiky a jednalo se o největší akci od roku 1931, kdy se toto setkání i s mezinárodní účastí uskutečnilo v pražském parku Stromovka. Tehdy se ho účastnili přední bystřičtí skauti, bratři Tulisovi a Jaroslav Suchý. My jsme vyslali větší skupinku a společně s vedoucími Vítkem a Šmatlou nás jelo 10 skautů a skautek.

V rámci programu jsme plnili různé úkoly a skautské odbornosti jako zdravověda, uzlování či orientace. Nechyběla účast na tradičních i netradičních sportech a aktivity zaměřené na týmovou spolupráci. V rámci výpravy do Hradce Králové proběhla prezentace práce IZS včetně demonstrativní ukázky záchrany života při autonehodě a výcviku policejního psa. Večery byly vyplněné doprovodnými aktivitami jako koncerty, přednášky, kino, kavárna atd. Jak poznamenala účastnice Katka Sobotková: „Poznali jsme spoustu nových přátel, vyzkoušeli nové věci, zazpívali si u
táboráku. Ale hlavně jsme si to všichni neskutečně užili a stmelili náš skvělý kolektiv.“

Tento záznam byl publikován v Histerol . Uložit odkaz do záložek.