Masarykova jízda Bystřicí

18.6. 2021 dorazil Tomáš Garrigue Masaryk do Bystřice nad Pernštejnem. Přijel v autě značky Tatra. Přivítali ho občané, školáci, hasiči a skauti. Prezidentova dcera Alice Masaryková obdržela kytici lučního kvítí a oba byli skautkami přivítání tradičně chlebem se solí a nápojem z bezové šťávy. Starosta Karel Pačiska i náš prezident vystoupili a promluvili k lidu. Nesmělo chybět focení u jeho sochy, stojící před základní školou, nesoucí jeho jméno. Každý účastník si mohl odnést autogram s fotkou T.G.M. Po nezbytném občerstvení se prezident rozloučil a za doprovodu četnictva odjel na další místo své návštěvy Vysočiny.

Tuto akci si budeme pamatovat všichni. Díky ní jsme si připomněli našeho prvního prezidenta, který tuto návštěvu vykonal v roce 1928 a byl z ní i přes tehdejší zimu nadšen stejně jako davy občanů, kteří oslavovali příjezd vitálního 78 letého státníka.