UKLIĎME ČESKO 24. – 25.4. 2021

Stejně jako každý rok tak i letos jsme se rozhodli uklidit okolí Bystřice v rámci akce Ukliďme Česko. Vzhledem k nemožnosti uspořádat hromadnou akci jsme vymysleli alespoň variantu pro každého, kdo se chtěl zapojit. Na dvou sběrných místech – u skautské klubovny na Lužánkách a u skautského srubu Pod Horou byly uloženy pytlomaty. Jedná se o stojany s pytli a jednorázovými rukavicemi. A jak celá akce dopadla?

V pátek roveři umístili pytlomaty a hned v sobotu se nadšení dobrovolníci z řad našich členů a jejich rodičů vrhli do úklidu. Jako první bylo ohlášeno vyčištění lokality kolem studánky u srubu Pod Horou. A pak již v rychlém sledu následovala další místa. Nejvíce se dobrovolníci činili v okolí klubovny na Lužánkách, kde již v neděli dopoledne docházely pytle na odpadky. Kdo chtěl, mohl v úklidu pokračovat ještě v následujícím týdnu, dokud byly k dispozici pytle a ochranné rukavice, které nám zdarma poskytla firma Dental Project. Celkem bylo vysbíráno přes 70 pytlů odpadu, nejvíce plastů a směsného odpadu. Ale našlo se též mnoho kovového odpadu, hlavně nápojových plechovek a rovněž skleněných lahví. Mezi letošní „perly“ patřila opět pneumatika nebo roztrhaný stan. Jsme rádi, že jsme společně pomohli přírodě a prosíme občany, aby udržovali uklizená místa čistá. Děkujeme.