MFOF 2017

Ve dnech 13. – 14.10.2017 se u nás v Bystřici opět uskutečnil Mezinárodní festival outdoorových filmů. Protože s hlavními organizátory, Lezci z Vysočiny, pravidelně spolupracujeme, tak i letos jsme se do příprav zapojili.V pátek 13.10. jsme tak místo do školy vyrazili do Kulturního domu a celé dopoledne jsme strávili chystáním festivalu. Kromě výstavek s horolezeckým a outdoorovým materiálem jsme pro účastníky nachystali ke shlédnutí i fotky z naší skautské činnosti a možnost nahlédnout a zapsat se do naší skautské kroniky. V pátek se na festival byl podívat i oddíl Světlušek a oddíl Skautů. Světlušky dokázaly, že i malé děti si na festivalu umí užít spoustu zábavy. Skauti zůstali i na besedu Honzy Trávy Trávníčka o výstupu na K2. Ale to nebyl konec.

Festival pokračoval i v sobotu od rána na horolezecké stěně na sportovní hale v Bystřici, kam si mohl kdokoliv přijít zalézt a vyzkoušet různé sportovní aktivity jakov chůzi po slackline nebo výstup na lanovém žebříku. Pro děti byly připraveny také dovednostní hry. Celé sportovní dopoledne bylo spjato stejně jako loňský rok s handicapovanými dětmi ze spolku USMĚVÁČCI, kteří se aktivně zapojili do většiny aktivit. Odpoledne pak pokračovalo opět za silné účasti skautského oddílu promítáním filmů a hlavně beseda s Vaškem Malinským, který obešel hranice bývalého Československa, aby mimojiné vybral peníze pro nemocnou Emičku. Myslím si, že tento rok se festival hodně vydařil a účast rok od roku roste. Přijďte příští rok také!