Výprava Čtyřlístku s rodiči na Vojtěchov

Letos již potřetí proběhla zářijová výprava světlušek s rodiči. Tentokrát v termínu 11. – 12. 09. 2021. Tato akce si získává mezi rodiči a světluškami velkou oblibu. Jak pro krásné místo, perfektní partu, ale třeba i dobré jídlo a zábavu. Navíc akce je důležitá i pro nejmladší členky Čtyřlístku, aby lépe zvládaly první nocovaní mimo domov ve volné přírodě. A přeci jenom po boku maminky, tatínka nebo třeba i babičky se dá vše zvládnout lépe.

Akce začíná vždy v sobotu ráno cestou vlakem z Bystřice nad Pernštejnem do zastávky Rovné -Divišov a odtud pěšky na Vojtěchov. Batohy se spacáky jsme převezli na tábořiště zvlášť vozidlem. Rodiče i světlušky si tam mohou užít během cesty krásy naší Vysočiny. Po příchodu na tábořiště následuje příprava ležení. Po postavení stanů následuje náš tradiční Vojtěchovský guláš. I když jsme se letos původně rozhodli guláš nevařit, tak ohlasy rodičů, světlušek, rádců a vedoucích vedly k tomu, že jsme tuto tradiční pochoutku nemohli vynechat. Po poledním odpočinku následovala procházka lesem, spojená se sběrem lesních plodů, především hub. Po návratu z lesa bylo pro světlušky nachystané odpoledne plné her, které opět nachystaly naše rádkyně (skautky Bára Ambrožová, Zina Vandírková, Anna Juračková a Natálie Říkovská). Vedoucí a rodiče tuto dobu využili k seznámení s programem na letošní rok včetně plánovaných akcí. Dále byla diskuze zaměřena k činnosti našeho oddílu a nakonec i k potřebnému vybavení. Den jsme zakončili tradičně společným večerním táborákem. Druhý den se nesl již v duchu odpočinku, balení a přípravy na přesun zpět k železnici a domů. Letošní výpravy se zúčastnili světlušky, vedoucí, rádci a jejich podporovatelé z řad rodičů a prarodičů v celkovém počtu 35 lidí. Akce měla opět velký ohlas a pomalu se stává tradicí, která pomáhá utužovat vztahy naší skautské organizace a občanů Bystřice okolí.