Ukliďme Česko

Dne 6.4. dopoledne jsme se sešli v 9:00 u skautského srubu Pod Horou. Následně jsme se rozdělili do několika skupin, někteří si rozebrali latexové rukavice, které nám byly darovány sponzorským darem od firmy Dental Project s.r.o. z Bystřice nad Pernštejnem.

Jedna skupina vyrazila uklízet bystřické výletiště Pod Horou, kde bystřičtí hasiči konají pravidelně zábavy. Zde bylo opravdu co uklízet. Našel se zde pytel a půl rozbitého skla a nespočet pytlů s dalším odpadem.
Další skupina vyrazila dále do kopce k zahrádkářským koloniím, kde se pustila s vervou do úklidu černé skládky.

Poslední skupina vyrazila proti proudu věchnovského potoka. Vyjma několika pytlů, které zanechaly v zahrádkářských koloniích u mostku se vydali dále proti proudu řeky, kde objevili pneumatiku od traktoru zavalenou v bahně poblíž koryta řeky. Tuto pneumatiku statečně táhli celou cestu zpět téměř až ke skautskému srubu, kde bylo shromaždiště odpadu.

Ostatní mezi tím opékali u ohně za srubem buřty na oběd. Jak velcí tak malí se skvěle najedli, akce byla ukončena a Země mírně uklizena.

Napsat komentář