Registrace 2019

Registrace členů Junáka probíhá každoročně k 31.1. V našem středisku máme aktuálně registrovaných 136 členů různých věkových kategorií. Oddíl skautů – Histerol, tedy oddíl kluků a holek od 11 do 18 let, čítá ke dnešnímu dni 10 skautů v družině Trolové, 14 skautek v družině Histerky a 6 vedoucích a roverů, kteří pomáhají s vedením oddílu a přípravou programu. Oddíl vlčat – Dvojka, jehož členy jsou kluci od 7 do 11 let, má registrovaných 19 členů a 3 vedoucí. Oddíl světlušek – Čtyřlístek, je oddíl dívek od 7 do 11 let a čítá 22 holek a 5 vedoucí. Od roku 2017 má Čtyřlísktek družinu benjamínků zvanou Ježci, kterou navštěvují kluci a holky ve věku 6 – 7 let. Od září loňského roku jsme založili družinku mladších benjamínků, která si zvolila příhodný název Zajíčci. Příhodný hlavně proto, že věk těchto dětí je 4 – 5 let. Ježci mají 9 kluků a 4 holky a Zajíčci mají 9 kluků a 6 holek. Celkově má středisko 102 členů do 18 let a z toho 87 členů je do 15 let. Kromě oddíl mladších členů u nás ve středisku funguje ještě oddíl RS Šupíni, jehož členy jsou roveři a rangers ve věku 17 a více let. Od roku 2017 funguje také Březový kmen, jehož členy jsou převážně funkcionáři střediska, kteří jsou již dost staří na to, aby fušovali do fungování Šupínů, ale ještě nepatří do starého železa. Naší snahou je v Březovém kmenu soustřeďovat bývalé členy střediska, kteří se nepodílí na pravidelné činnosti oddílů a střediska jako takového, ale podniknou s námi občas nějakou výpravu. Neodmyslitelnou součástí je také oddíl tzv. oldskautů, který čítá 8 členů. Zajímavostí je, že věkový rozdíl mezi nejmladším a nejstarším členem střediska je 91 let, protože nejmladší člen má necelé 4 roky a nejstarší oslavil v loňském roce 95 let. Dohromady mají všichni naši členové 2289 let a průměrný věk jednoho člena je 17 let. Dokážete si jistě v živých barvách představit, jak to vypadá, když se všichni společně sejdeme J. Naštěstí jsou schůzky oddílů a družin rozděleny do celého týdne kromě úterka. I tak se ale na pátečních schůzkách potkávají Ježci, družina Dvojky, družina Čtyřlístku a celý Histerol, což v průměru čítá asi 55 lidí. Už se proto těšíme na jaro, kdy budeme moci trávit schůzky venku.